Bestyrelsen for Venstres Kommuneforening i Horsens Kommune

 

Per Svendsen(formand) 2060 3115 svendsenper23@gmail.com Valgt som formand på ekstraordinær generalforsamlingen
Lars Jensen(næstformand) 40 17 14 92 lj@cube.dk Valgt på generalforsamlingen
Jørn Petersen – kasserer 27 22 18 20 jorn.p@fibermail.dk Valgt på generalforsamlingen
Rasmus Clausen – sekretær  40 19 90 57 rc.elbaek@gmail.com Formand for Gedved Venstrevælgerforening
Ole Dahl Kristensen 75 75 41 55 ole.jesper.dahl@kristensen.tdcadsl.dk Formand for Brædstrup Venstrevælgerforening
Rosa Benkjer  60 17 60 99 rbenkjer@yahoo.com Formand for Horsens Venstrevælgerforening
Kaare Dahl 20 44 41 63 kaare.dahl@mail.dk Valgt på generalforsamlingen
Oliver Elsberg 30 27 21 46 oliver.elsberg@gmail.com Formand for Venstres Ungdom (VU)
Stephan Arnold Thomsen 41 96 40 97 stephan@rnold.dk Valgt på generalforsamlingen, Formand for Kredsbestyrelsen
Martin Ravn 40 16 26 34 pomr@horsens.dk Formand for byrådsgruppen
Dorthe Mogensen 40 43 13 63 dorthe@bondekone.dk Valgt på generalforsamlingen
Niels Arne Kjærgaard 24 61 07 09 nak@surfpost.dk 1. suppleant – Valgt på generalforsamlingen
Stinne Simonsen 28 70 14 52 ss@socialcraft.dk 2. suppleant – Valgt på generalforsamlingen

Venstres forretningsorden:

Venstre forretningsorden gældende for 2020. Download her (PDF)