Bestyrelsen for Venstres Kommuneforening i Horsens Kommune

 

Per Svendsen (formand) 20 60 31 15 svendsenper23@gmail.com Formand – Valgt på generalforsamlingen
Lars Jensen (næstformand) 40 17 14 92 lj@cube.dk Valgt på generalforsamlingen
Jørn Petersen (kasserer) 27 22 18 20 jorn.p@fibermail.dk Valgt på generalforsamlingen
Rasmus Clausen (sekretær) 40 19 90 57 rc.elbaek@gmail.com Formand for Gedved Venstrevælgerforening
Ole Dahl Kristensen 75 75 41 55 ole.jesper.dahl@kristensen.tdcadsl.dk Formand for Brædstrup Venstrevælgerforening
Dorthe Jensen 41 57 90 88 Kecastlo@gmail.com Formand for Horsens Venstrevælgerforening
Kaare Dahl 20 44 41 63 kaare.dahl@mail.dk Valgt på generalforsamlingen
Erland Gai 40 44 24 15 erland.gai@gmail.com Formand for Kredsbestyrelsen
Stephan Arnold Thomsen 41 96 40 97 stephan@rnold.dk Folketingskandidat
Martin Ravn 40 16 26 34 pomr@horsens.dk Formand for byrådsgruppen
Dorthe Mogensen 40 43 13 63 dorthe@bondekone.dk Valgt på generalforsamlingen
Niels Arne Kjærgaard 24 61 07 09 nak@surfpost.dk 1. suppleant – Valgt på generalforsamlingen
Stinne Simonsen 28 70 14 52 ss@socialcraft.dk 2. suppleant – Valgt på generalforsamlingen

Referater:

Beretning fra generalforsamlingen afholdt 23. marts 2021: Download her (PDF)

Venstres forretningsorden:

Venstre forretningsorden gældende for 2020. Download her (PDF)